در بازدید وزیر نیرو از سقاخانه ابوالفضل عباس ع عنوان شد:

این حجم از حضور زائرین قابل پیش بینی بود

سنگ تمام صنعت آب و برق استان برای فراهم نمودن آسایش زوار

وزیر نیرو، استاندار ایلام و معاونین، مدیرعامل آب منطقه‌ای و رییس شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان و  مدیران‌عامل شرکتهای آب و برق و برخی از مدیران دستگاههای اجرایی از سقاخانه‌های حضرت ابوالفضل عباس ع بازدید کردند.

به گزارش ایلامیان و به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای استان ایلام؛ مهندس علی پوراحمد مدیرعامل آب منطقه‌ای استان در این بازدید گزارشی از روند آماده‌سازی زیرساخت‌های صنعت آب و برق استان ارائه نمود.

 

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی وزارت متبوع تامین آب و برق پایدار است که به نحو مطلوبی در پایانه مرزی مهران انجام شده و خوشبختانه تاکنون کمبودی در این خصوص وجود نداشته، افزود : کار مطالعه پتانسیل یابی و جانمایی سه حلقه چاه با هدف تامین آب پایدار توسط شرکت آب منطقه ای انجام و خوشبختانه از آبدهی مناسب و متناسبی برخوردار هستند که نیاز فعلی را به نحو مطلوب برآورده می‌کنند.

پوراحمد افزود: علاوه بر وظایف سازمانی بحث تامین آب بسته‌بندی ، خنک‌سازی و توزیع در بین زوار از اقداماتی است که با هدایت شرکت مدیریت منابع آب ایران و مشارکت شرکتهای آب منطقه‌ای سایر استانها و بخصوص همکاران استان ایلام در قالب دو ایستگاه ثابت و چندین نقطه سیار در حال انجام است که روزانه تا ۳۰۰ هزار بطری آب معدنی خنک در بین زوار قرار توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: برای انجام این مهم همه ظرفیت، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی شرکت را بکار گرفته‌ایم تا عاشقان و مشتاقان زیارت امام حسین(ع) سفر راحتی را تجربه کنند.

مهندس پوراحمد در پایان سخنانش از توجه و حمایت ویژه دکتر محرابیان وزیر محترم نیرو، استاندار محترم و معاونین وزیر تقدیر و تشکر نمود.

دکتر علی‌اکبر محرابیان در این بازدید با تقدیر از مجموعه اقدامات جهادی صنعت آب و برق استان، گفت: باید تمام تلاش مجموعه وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه، فراهم نمودن آسایش و آرامش خاطر برای زوار اربعین باشد.

وزیر نیرو تصریح کرد: با عنایات امام حسین ع، اقدامات بسیار بزرگی صورت گرفته، هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد.

 

دکتر محرابیان تاکید کرد: با توجه به وجود ویروس منحوس کرونا در دو سال گذشته، این حجم استقبال و حضور زائرین در مرزها علی‌الخصوص مرز مهران به دلیل شرایط نزدیک بودن به عتبات عالیات قابل پیش بینی بود که الحمدالله با وجود این پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امروز شاهد رضایت زوار اباعبدالله ع هستیم.

دکتر محرابیان در پایان از مهمان نوازی مردم استان علی الخصوص مردم شهرستان مهران تقدیر نمود.