ایلام جایگاه دوم پرورش ماهی در قفس کشور را دارد

مدیر شیلات ایلام با اشاره به فعالیت ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی در استان گفت: ایلام جایگاه دوم پرورش ماهی در قفس در کشور را دارد. رضا سلیمانی با اشاره به فعالیت ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی اعم از ماهی گرمابی و سردآبی در استان افزود: با وجود این قابلیت‌های استان، ایلام جایگاه مناسبی در پرورش ماهی […]

مدیر شیلات ایلام با اشاره به فعالیت ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی در استان گفت: ایلام جایگاه دوم پرورش ماهی در قفس در کشور را دارد.

رضا سلیمانی با اشاره به فعالیت ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی اعم از ماهی گرمابی و سردآبی در استان افزود: با وجود این قابلیت‌های استان، ایلام جایگاه مناسبی در پرورش ماهی در کشور دارد.

مدیر شیلات ایلام عنوان کرد: سالانه ۱۰ هزار تن ماهی در استان تولید می‌شود.

وی گفت: کشاورزانی که از منابع آبی پایدار استفاده می‌کنند می‌توانند پرورش ماهی را در دستور کار خود قرار دهند، آب خروجی این استخر‌ها یک آب غنی شده است که به حاصلخیزی اراضی کشاورزی و باغات کمک می‌کند.

بگفته سلیمانی افرادی که قصد پرورش آبزیان را دارند می‌توانند از تسهیلات بانکی  که ۲۰ درصد آن سهم آورده متقاضی و ۸۰ درصد آن توسط بانک‌های عامل تامین خواهد شد استفاده کنند.

مدیر شیلات ایلام بیان داشت: مناطق شمالی استان قابلیت پرورش ماهی سردابی و مناطق جنوبی نیز از قابلیت تولید ماهی گرمابی برخوردار هستند.