انقلاب اسلامی تداوم بعثت و استمرار نهضت انبیاء است

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: انقلاب اسلامی ما ادامه نهضت انبیاء الهی و استمرار بعثت خاتم الانبیاء (ص) است. حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره بهانقلاب اسلامی تداوم بعثت و استمرار نهضت انبیاء است سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) به شیعیان جهان، اظهار […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: انقلاب اسلامی ما ادامه نهضت انبیاء الهی و استمرار بعثت خاتم الانبیاء (ص) است.
حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره بهانقلاب اسلامی تداوم بعثت و استمرار نهضت انبیاء است سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) به شیعیان جهان، اظهار کرد: از حوادث تلخ تاریخ این است که کسی که داعیه حاکمیت بر جهان اسلام دارد و خود را مجری احکام الهی می‌داند، امام معصوم (ع) را در زندان غریبانه و مظلومانه به شهادت برساند.

وی با اشاره به ۲۷ رجب سالروز عید مبعث حضرت محمد (ص) پیامبر اکرم، ادامه داد: مبعث عید بزرگ بشریت و نقطه آغازی برای اتمام مکارم اخلاقی در جهان بشریت است، حرکت از ظلم، ستم و فساد به سوی نور عدالت و آرمان خواهی است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار بیان کرد: برخی موقع کسانی هستند که در انقلاب پیشگام هستند، اما به خاطر منافع شخصی و هوای نفس تغییر موضع داده و بر علیه آن اهداف اولیه توان خود را به کار خواهند گرفت، اما نور الهی با این موارد خاموش شدنی نیست، آن سختی ها، صبر و مقاومت‌ها و تحریم‌ها موجب شد که اسلام رشد کند و جزیره العرب را فرا گیرد و امروز می‌بینیم که کره زمین را فرا گرفته است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما ادامه نهضت انبیاء الهی و استمرار بعثت خاتم الانبیاء (ص) است، افزود: امروز هم با صبر و مقاومت و تلاش شما مردم عزیز، این حرکت به پیروزی نهایی و رسیدن به قله نهایی تمدن تنوین اسلامی ادامه خواهد یافت، امروز دشمن تمام تلاش خود را برای ناامید کردن مردم به کار گرفته است، اما همین دشمن به عظمت انقلاب اسلامی اقرار می‌کند.

امام جمعه ایلام یادآور شد: امروز ایران اسلامی به اذعان خود دشمنان، با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، اقتصاد هفدهم جهان است، دانش هسته‌ای را نهادینه کرده است، در سلول‌های بنیادین پیش قراول است، پنجمین ارتش جهان را در اختیار دارد، این کشور با این ظرفیت‌ها و توانمندی ها، احیاگر تمدن بزرگ اسلامی ایرانی مورد نظر امام راحل و مقام معظم رهبری خواهد بود .