انجام عملیات ریزش برداری در محور‌های ایلام

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: با تلاش نیرو‌های راهداری ریزش برداری در ۱۲ مقطع از محور‌های این استان انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، سید زاهدین چشمه خاور با بیان اینکه تمام جاده‌های اصلی و فرعی استان باز و تردد خودرو در آنها جریان دارد، اظهار داشت: با وجود بارش‌های شدید در استان و با تلاش عوامل راهداری همه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این استان باز و تردد در آنها در جریان است و ریزش برداری در ۱۲ مقطع از محور‌های این استان انجام شد.

وی با اشاره به بارش برف در گردنه‌ها و جاده‌های مناطق کوهستانی این استان، چون محور قلاجه و تونل آزادی ،افزود: ۳۲ تیم عملیاتی از راهداری ایلام با تعداد ۲۲۹ دستگاه ماشین آلات در کنار سایر دستگاه‌ها و پلیس راه در سطح جاده‌های استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی نقاط مختلف جاده‌ای را بر عهده دارند.

چشمه خاور از ذخیره سازی ۱۱ هزار تن ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در ۱۳ راهدارخانه استان خبر داد و یادآور شد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام اضافه کرد: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و در صورت بسته شدن این مسیر‌ها از ظرفیت این نهاد‌ها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند در هنگام سفر‌های زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.

سیستم بارشی از اواخر روز چهارشنبه هفته گذشته وارد استان شده و فعالیت آن به تناوب تا پایان امروز شنبه ادامه دارد.