امنیت مردم خط قرمز نظام اسلامی است/ صبر انقلابی و مدارا با اغتشاشگران حدی دارد

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب در برابر این پیشرفت علمی فناوری دفاعی جمهوری اسلامی دست و پا می زنند، گفت: صبر انقلابی و مدارا با اغتشاشگران حدی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ظهر امروز(۲۷ آبان) در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره)، اظهار کرد: فراجا مسئول تامین امنیت در کف خیابان است و اگر مقداری شرایط شدید شود و پلیس نتواند اوضاع را کنترل کند آن موقع سپاه برای تامین امنیت ورود پیدا می کند و هنوز به آن شرایط نرسیده است که سپاه ورود پیدا کند و فرماندهی عملیات به عهده سپاه باشد.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار گفت: مشکلاتی در جامعه وجود دارد که قابل جمع شدن است، برخی ها یک مقداری وسوسه می شوند که آینده چه می شود، باید گفت که زمانی که بیش از ۸ درصد سوریه سقوط کرده بود و جنگ به کنار کاخ ریاست جمهوری رئیس جمهور سوریه رسید، یک سردار دلاور ما سردار همدانی  برای نجات مردم سوریه ماموریت پیدا کرد که در آنجا حضور پیدا کند و به رغم ناباوری خود آنها، معجره ای شکل گرفت و ما از این سردارها خیلی داریم و  البته شرایط ما هم شرایط آنروز سوریه نیست.

امام جمعه ایلام یادآور شد: کل دنیای کفر علیه مردم سوریه بسیج شدند، برخی از مردم سوریه، فریب شعارهای جذاب  دشمنان را خوردند، اقداماتی انجام دادند، وقتی متوجه شدند که چه اشتباهی کردند که ناموسشان در اختیار داعشی ها قرار گرفت، جایی که حق باشد باطل هم هست، هر چه قدرت حق افزایش پیدا کند دشمنی دشمنان اسلام  و قرآن و خدا، افزایش پیدا می کند.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید مسلمانان اگر خوبی به شما برسد، دشمنان شما نارحت می شوند و اگر مشکلاتی برای شما به وجود بیاید، دشمن خوشحال می شود، اگر چنانچه صبر و تقوا پیشه کنید، شگردهای شیطانی و نقشه های شوم دشمنان، ضرری به شما نخواهد رساند، خداوند بر کار دشمنان شما احاطه دارد، ما خدا داریم، امدادهای غیبی الهی داریم، آنچه موجب شده ما مورد تهاجم قرار بگیریم،این است که ما می خواهیم احکام اسلامی و الهی در کره خاکی اجرا شود و پرچم لا اله الا الله در دنیا به اهتزاز دربیاید.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: آنچه که موجب آسیب برای ما شده طمع خود مسلمان و چشم داشت به دست غیر مسلمانان است، ترس از دشمن است و راه  مقابله با آن، این است که تقوا داشته باشیم، مردم ما مردم صبوری هستند و پای مشکلات ایستاده اند، این فراز از تاریخ انقلاب اسلامی هم خواهد گذشت و خیلی فصل سنگینی نیست، در طول ۴۳ سال گذشته حوادثی را پشت سر گذاشته ایم که به مراتب سخت تر از این بود، توان ما حداقلی بود الان که به لطف خدا وضعیت عالی داریم،  منتها نقطه آغاز بدبختی  انسان ها آنجایی است که به هر دلیلی از خدا فاصله می گیرند و در یان صورت، در خسران قرار خواهد گرفت و سرنوشت شومی در  در انتظار اوست.

وی افزود: ما از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون از این فراز و نشیب ها زیاد داشته ایم، امروز جنگ اسلام و کفر است، جنگ حق و باطل است و دشمن دشمنی است که همیشه با شما می جنگند و انسان مومن با توکل به خدا و پشتیبانی خدا و امدادهای غیبی در مقابل آنها می ایستد و فقط دغدغه مندی ما جایی است که از خدا فاصله گرفته ایم، آنجا، جایی است که شکست خواهیم خورد، البته خداوند کمک کار ماست و اگر به وظیفه الهی خود توجه کنیم به طور قطع در کوتاه ترین زمان مشکل حل خواهد شد.

امام جمعه ایلام بیان کرد: یکی از توصیه های علی بن ابیطالب(ع) به یارانش این است که شما برای جنگ سراغ دشمن بروید قبل از اینکه آنها به شما حمله کنند، به خدا قسم  هیچ قومی در درون خانه مورد تهاجم قرار نگرفته  مگر اینکگ ذلیل شده اند، دیدیم در عراق، سوریه و افغانستان چه گذشت و همین طراحی را برای جمهوری اسلامی دارند و نباید اجازه دهیم آسیبی به کشور ما و به دین ما برسد، یکی از کارهای لازم در نظام اسلامی اجرای این راهبرد دفاعی اسلام است که سیستم دفاعی اسلام در برابر دشمن راهبرد بازدارندگی است.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: آنچنان اقتدار نظام اسلامی باید  بالا باشد که دشمنانی که در انتظار تهاجم هستند وقتی این قدرت را ببیبند تصور  حمله از آنها گرفته شود که دشمن شما و دشمن خدا مرعوب شود و قدرت دفاعی خود را از دست دهد، اقدام خوب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام شایسته ای بود، وقتی گروهک های تروریستی مزدبگیر دشمن در خانه امن خود هستند و بچه های فریب خورده را داخل کشور می فرستند و رابطه آنها را با استکبار جهانی برقرار می کنند و پول می دهند و امنیت جامعه را برهم بزنند، بهترین کار بازدارندگی این است که از آن نقطه ای که این توطئه ها می شود، مورد غرش موسک های جهوری اسلامی قرار بگیرند و الحمدالله این بازدارنگی تا خلع سلاح اینها و تحویل آنها به جهوری اسلامی باید ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: قدرت یازدارندگی با بسیج و نقشی که در همه عرصه ها دارد، است، در هر جایی که دولت توانش نرسد، بسیج در همه عرصه ها چه امنیتی، اقتصادی و کمک های مومنانه، جهاد علمی حضور پیدا می کند، نعمتی که امام راحل برای نگهبانی از انقلاب اسلامی طراحی کرد و هسته های مقاومت بسیج در سراسر دنیا شکل می گیرد و باید بتوانیم آن آورده ای که بسیج برای مردم و جهان داشته است  به نمایش گذاشته شود.

امام جمعه ایلام گفت: قدرت بادارندگی این است که هنگامی که دشمنان دارند مساجد ما را  آتش می کشند، دانشمندان جوان ما،  موشک فراصوت هایپرسونیک تولید می کنند که در دنیا بی نظیر است و افسانه گنبد آهنین را بر هم ریخته و قدرت دفاعی در برابر آن ندارن و هزینه های میلیارد دلاری که داشتند با این اقدام به هم ریخت و نه تنها برای رژیم اشغالگر و ناورهای جنگی آمریکا که از دریای مدیترانه تا اقیانوس هند جولان می دادند الان در برابر موسک فراصوت جمهوری اسلامی خود را در معرض نابودی می بییند.

وی افزود: در برابر این پیشرفت علمی  فناوری دفاعی جمهوری اسلامی دست و پا می زنند و این رجز خوانی که دارند نهایت ضعف آنها است، جون می دانند اگر جمهوری اسلامی از این قله صعود کرد در جایی قرار می گیرد که فراتر از قدرت شیطانی آنهاست و جز تسلیم شدن و همراهی چاره ای ندارند، . در این جنگ ترکیبی و روایت ها،نامردانه دروغ سازی می کنند، عزیزانی که در فضای مجازی از طریق مطالبی که نشر می دهند، اطلاعات به دست می آورند باید مراقب باشند.

امام جمعه ایلام گفت: در حادثه تررویستی شاهچراغ که یک ترویستی داعشی که خارج کشور ماموریت داشت که اینها به چنک سربازان گمنام امام زمان(عج) دستیگر شدند و  ۳۵ نفر شهید و مجروح داشتیم و لحظه دستگیری این تروریست، تصویر آن را در رسانه های خارجی پخش کردند که جمهوری اسلامی با خشونت رفتارمی کند، یکی از سلبریتی های نامرد که به آن طرف مرز فرار کرده، نوشت چرا جوانان مردم را میزنند، حالا آن قاتل خارجی شد جوان ایرانی.

حجت الاسلام کریمی تبار ابراز کرد: دشمنان حق را وارونه جلوه می دهند و تعبیری به نام غرق مصنوعی دارند، یعنی آنچنان مطالب باطل را خبرسازی می کنند  که از فرد قدرت تشخیص حق از باطل گرفته می شود و در نهایت تسلیم رهنمودهای آنها می شود در جنگ روایت ها، دشمنان آنچنان تبلیغ کردند که مسلمانان امام حسین (ع) را با آن شرایط به شهادت رساندند که مایه شرم تاریخ است و همین کاری است که داعشی ها در کشور انجام داده اند و پلیسی که مدافع امنیت است و حاضر است جان خود را از دست بدهد اما آسیبی به هموطن خود نرساند را وحشیانه به شهادت می رسانند و انسانیت را زیرپا گذاشته اند و بعد اینها می خواهند آزادی بخش کشور ما باشند.

وی گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید بررسی کنید و خبرهای دروغ را راست آزمایی کنید و جوانان ما مغلوب این فضای رسانه ای دشمن نشوند و اخبار را از شبکه های مورد اعتماد دریافت کنند و تحلیل ها زا از منابع خبری درست پیگیری کنند، دشمن غیر قابل اعتماد است، وقتی دشمن شعارش زن، زندگی آزادی است، چه تصوری از مردم ما دارند که این شعار را برای تغییر نظام ما سر می دهند، این شعار کموله که حزب کمونیستی بوده، است که نه خدا را قبول دارند و نه قیامت و نه قرآن را و از سال ۵۷ اعلام جنگ با جمهوری اسلامی کرده و سرنوشت  آنها این است که به دریوزگی افتاده اند.

امام جمعه ایلام گفت: این شعار  توهین به مردم ایران است، اینهایی که به دنبال آزادی جنسی هستند و شعاری که مطرح کنند، عملکرد جمهوری اسلامی  را بررسی کنید، فرهنگ قرآن و اسلامی را در مورد زن، زندگی و آزادی را بررسی کنید که اصلا با عملکرد وحشیانه شما قابل بررسی نیست و کرامت زن  که می خواهند در اختیار بگیرند و بی بندو باری را آزادی می دانند، به خطر انداختن امنیت دیگران را آزادی می پیندارند و به دنبال آزادی جنسی زن هستند و به دنبال کرامت انسانی نیستند.

وی افزود: وقتی این شعار می دهند آیا در کشور خودشان، انتخابات برگزار شده است، تا دیروز در کشور خود اجازه رانندگی به زن نمی دادند، در این  جنگ ترکیبی هویت دینی و اسلامی ما را هدف قرار داده اند،حمله به مساجد و با مظاهر دینی مقابله کردن و هویت ملی ما را مورد هجوم قرار دادند و پرچم جمهوری اسلامی را آتش زده اند، توهین به سرود جمهوری اسلامی کرده اند، هویت شخصی جوانان را هدف قرار داده اند تا ابزاری در اختیار دشمن باشند و معلوم است که چه اهدافی دشمن دارد.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: ۴۷ سرویس اطلاعاتی دنیا میز ایران دارند، یعنی اخبار کشور ما را رصد می کنند و دنبال این هستند که چگونه ضربه بزنند و خیلی از اینها علنا وارد شده اند و پول می دهند و یک جنگ ترکیبی به راه انداخته اند، بدبخت هایی که پلیس زا می کشند و برای این تصویرهایی که می فرستند پول می گیرند، انسان درست است که نیاز پول دارد اما هموطن خود را بکشی به خاطر اینکه پول به دست بیاوری، مقداری غیرت لازم است.

وی بیان کرد: تمام عِده و عُده خود را بسیج کرده اند برای مقابله با جمهوری اسلامی، حاج قاسم سلیمانی  وصیت کردند، بدانید که جمهوری اسلامی حرم است و اگر این  حرم ماند، دیگر حرم ها می می ماند و اگر دشمن این حرم را از بین برد دیگر حرمی باقی نمی ماند و برای نجات اسلامی خیمه ولایت را رها نکنید.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: وقتی در استان ایلام این مزدبگیران قرآن را از مسجد بیرون آوردند تا در کف خیابان آتش بزنند، مسئولان محترمی که باید جوابگو باشند، صبر انقلابی مردم حدی دارد و  شما مسئول هستید، ورود کنید و جمع کنید، آتش زدن قرآن و مسجد در شهرهای ایلام، ایلام شیعه نشین توسط  ضد انقلاب! کار شما چه هست؟ مردم آماده هستند و با جان و مال خود از اسلام و جمهوری اسلامی دفاع می کنند.

وی افزود: وقتی که کاسب ما تهدید شود که مغازه را تعطیل کنید و گرنه آتش می زنیم و مجبور باشد برای حفط اموال خود، مغازه را تعطیل کند، اینجا باید اقتدار نظام نمایش داده شود و  چهارتا اراذل و اوباش نیایند چنین جسارتی داشته باشند، اگر مردم همین جور ورود پیدا کنند بی نظمی به وجود می آید باید مسولان امر تدبیر کنند و  پایگاه های مقاومت بسیج و از توان آنها استفاده شود و نیروهای داوطلب برای ایجاد امنیت استفاده شود و من از بزرگان مصلحین، اساتید و فرهنگیان و کسانی که  می توانند تاثیرگدار باشند برای آگاه کردن این جوانانی که فریب خورده اند وارد شوند که لازم نشود سپاه ورود پیدا کند.

امام جمعه ایلام ابراز کرد: مدارا کردن حدی دارد، قرآن را آتش بزنند و پلیس را فجیعانه به شهادت برسانند! این صبر انقلاب حدی دارند و جوانان فریب خورده خود را از اغتشاشگران جدا کنند، تورم، گرانی و بیکاری مشکلاتی داریم ولی اینهایی که امنیت را نشانه گرفته اند طرح دشمن است، بزرگان ورد پیدا کنید و در محلات و خاواده ها و نیروهای حزب الهی پیگیر باشند و امنیت را برقرار کنند و این فریب خوردگان به عدالت سپرده شوند، آنجایی که کاسب ما امنیت نداشته باشد به خاطر کسانی که درصدی از یک درصد از جمعیت ما نیستند، حدود ۲ ماه است که مدارا می شود، مدارا دیگر کافی است.