افزایش ۱۳ درصدی پرواز‌های فرودگاه شهدای ایلام

مدیر فرودگاه شهدای ایلام از افزایش ۱۳ درصدی پرواز‌های این فرودگاه در سه ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد. محمد جواد یگانه بیان کرد: در این مدت ۳۹ هزار و ۳۴۶ مسافر از طریق ۴۶۵ سورتی پرواز در فرودگاه شهدای ایلام جابجا شده اند. وی همچنین به افزایش پرواز‌های مسیر ایلام […]

مدیر فرودگاه شهدای ایلام از افزایش ۱۳ درصدی پرواز‌های این فرودگاه در سه ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

محمد جواد یگانه بیان کرد: در این مدت ۳۹ هزار و ۳۴۶ مسافر از طریق ۴۶۵ سورتی پرواز در فرودگاه شهدای ایلام جابجا شده اند.
وی همچنین به افزایش پرواز‌های مسیر ایلام – مشهد و بالعکس در فرودگاه شهدای ایلام به ۱۲ سروتی پرواز در هفته اشاره کرد و افزود: از نهم تیرماه تمام روز‌های هفته به جز دوشنبه‌ها در این فرودگاه پرواز به مقصد مشهد مقدس و بالعکس انجام می‌شود.
یگانه با اشاره به عملیات اجرایی ساخت ترمینال جدید این فرودگاه عنوان کرد: این پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که تلاش می‌کنیم در ایام هفته دولت به بهره برداری برسد.
مدیر فرودگاه شهدای ایلام در خصوص مشخصات این پروژه اضافه کرد: پروژه ترمینال جدید فرودگاه شهدای ایلام با زیربنای ۶ هزار متر مربع با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال ساخت است.
وی یادآور شد: با افتتاح پروژه ترمینال جدید این سالن به پرواز‌های داخلی و ترمینال کنونی نیز برای پرواز‌های خارجی اختصاص خواهد یافت.
یگانه مطرح کرد: همچنین هفته‌ای ۵۶ سورتی پرواز (۲۸ رفت و برگشت) از طریق این فرودگاه انجام می‌شود.
در حال حاضر چهار شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر، زاگرس و ماهان در زمینه جابجایی مسافر فرودگاه شهدای ایلام را همراهی می‌کنند.