افزایش یک ماهه فعالیت مدارس هنوز ابلاغ نشده است

رئیس اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: تاکنون هیچگونه دستورالعملی برای افزایش فعالیت یک ماهه مدارس به این اداره کل ابلاغ نشده است. مسعود احمدیان اظهار داشت: مساله افزایش فعالیت یک ماهه مدارس برای جبران افت تحصیلی بصورت غیر رسمی در فضای مجازی مطرح بوده و تاکنون بخشنامه اجرای آن […]

رئیس اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: تاکنون هیچگونه دستورالعملی برای افزایش فعالیت یک ماهه مدارس به این اداره کل ابلاغ نشده است.

مسعود احمدیان اظهار داشت: مساله افزایش فعالیت یک ماهه مدارس برای جبران افت تحصیلی بصورت غیر رسمی در فضای مجازی مطرح بوده و تاکنون بخشنامه اجرای آن به این اداره کل نرسیده است.

وی با اشاره به آغاز آموزش‌های حضوری دانش آموزان از ۱۴ فروردین ماه افزود: در این زمینه تمهید‌های لازم اندیشیده شده تا دانش آموزان و والدین آن‌ها کمترین نگرانی از آموزش‌های حضوری داشته باشند.

احمدیان از خریداری ۲.۵ میلیارد ریال اقلام بهداشتی و توزیع آن بین مدارس برای استفاده دانش آموزران در ماه‌های اخیر خبر داد و تاکید کرد: این اعتبار صرف تهیه ماسک و مواد ضد عفونی و شوینده شده و بین ۱۴ منطقه آموزشی استان توزیع شده است.

رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش ایلام  با بیان اینکه در روزهای آینده نیز اقلام بهداشتی و ضدعفونی با اولویت مناطق کم برخوردار بین مدارس توزیع می شود افزود: علاوه بر این ۵۰ دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک نیز از وزارت جذب و برای استفاده دانش آموزان و معلمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توزیع شده است.

بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند.