افزایش آلودگی هوای ایلام نسبت به سال گذشته

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان ایلام با اشاره به افزایش آلودگی هوای ایلام نسبت به سال گذشته گفت: تاکنون ۵۰ روز از سال جاری ، استان دارای آلودگی و گرد و غبار بوده است. سارایی اظهار داشت: در ۴ ماه اول امسال ۵۰ روز هوای استان به گرد و غبار آلوده بوده […]

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان ایلام با اشاره به افزایش آلودگی هوای ایلام نسبت به سال گذشته گفت: تاکنون ۵۰ روز از سال جاری ، استان دارای آلودگی و گرد و غبار بوده است.

سارایی اظهار داشت: در ۴ ماه اول امسال ۵۰ روز هوای استان به گرد و غبار آلوده بوده است این در حالی است که سال گذشته در همین مدت ۱۱ روز هوای استان آلوده در استان داشته ایم.

وی یادآور شد: از این ۵۰ روز ثبت شده حدود ۳۱ روز وضعیت هشدار، ۵ روز وضعیت اضطرار و ۱۴ روز وضعیت بحرانی بوده است.
معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان ایلام اضافه کرد: امروز وضعیت آلودگی هوای استان ایلام بر روی ۲۱۲ قرار گرفته که وضعیت ناسالم هوای استان را نشان می‌دهد.
کارشناس هواشناسی استان ایلام نیز با اشاره به منشا ریزگرد‌ها اخیر در استان بیان کرد: وزش باد در بیابان‌های عراق و سوریه منشأ این گرد و غبار‌ها است.
احمدی نژاد در ادامه با اشاره به افزایش دمای هوا در استان در روز‌های آینده عنوان کرد: این توده تا هفته آینده در استان فعال خواهد بود.
امروز به علت استقرار پدیده آلودگی هوا فعالیت ادارات و بانک‌های استان تاخیر با ۲ ساعت تاخیر انجام شد.
 ادارات و بانک‌های دهلران و مهران نیز تعطیل بوده است.