پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
آخرین خبرها

افراد خلاق و تصمیم ساز برای مجمع شرکت سرمایه گذاری تایید شوند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان روز چهارشنبه در نشست سهام عدالت استان اظهار داشت : نهم اردیبهشت ماه بر اساس موافقت رهبری در راستای گسترش عدالت اجتماعی و مردمی کردن اقتصاد و توانمندسازی اقشار کم درآمد سهام عدالت آزادسازی شد.

 

قدرت فیض الهی اظهار داشت: از بین مشمولان سهام عدالت استان ۲۹۲ هزار و ۵۶۱ نفر روش مستقیم و ۲۳۲ هزار و ۱۹۰ نفر روش غیر مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کردند.

وی افزود: اکنون ۴۲.۸ درصد افراد دارای سهام عدالت دارای کد سجام هستند که شرط برگزاری انتخابات مجمع شرکت سرمایه گذاری داشتن ۵۰ درصد کد سجام است.

 

وی از مدیران دستگاه های حمایتی خواست تا با اطلاع رسانی و ترغیب افراد تحت پوشش برای دریافت کد سجام زمینه را برای برگزاری انتخابات مجمع شرکت سرمایه گذاری فراهم کند.

 

جهانگیر رستم زاد معاون اقتصادی استاندار ایلام نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه قرار است دور اول انتخابات مجمع شرکت سهام عدالت بزودی در استان برگزار شود باید افرادی که انتخاب می شوند استعلام صلاحیت‌ از طریق دستگاه های اطلاعاتی و انتظامی تائید و افرادی خوشنام و خلاق باشند.

وی افزود: یکی از مشکلات اصلی استان ضعف در نبود شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ اقتصادی است که بتواند در طرح های تولیدی استان سرمایه گذاری انجام دهد.

 

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: اکنون پارک ها و طرح های اقتصادی کلان و متوسط مختلفی برای استان ترسیم و برنامه ریزی شده است و پیگیر جذب سرمایه گذار و شرکت اقتصادی برای اجرای آنها هستیم.

 

رستم زاد گفت: با توجه به اینکه شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در صورت راه اندازی در استان می تواند ۳۰ درصد سهام خود را در طرح های تولیدی استان سرمایه گذاری کند به همین دلیل باید هرچه سریعتر اقدامات مناسب برای انتخاب افراد شایسته فراهم شود.

وی با اشاره به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و بنیاد شهید که بیشترین افراد تحت حمایت را بر عهده دارند و بیشترین میزان سهام عدالت متعلق به این افراد است، گفت: با توجه به شرایط شرکت مدیران این دستگاه ها می توانند کاندیدای مورد نظر خود را برای عضویت در مجمع معرفی کنند.

 

وی تاکید کرد: بر اساس شرایط و ضوابط افراد باید دارای کد سجام باشند و کارمند اداری شاغل نباشند.

 

رستم زاد گفت: اکنون بیشترین مشکلات از نظر استخدام، معیشت و اقتصاد مربوط به همین نهادهای حمایتی است که با راه اندازی شرکت سرمایه گذاری در صورت عضویت کانداهای مورد تایید این نهادها می توانند در طرح های تولیدی و اقتصادی استان سرمایه گذاری و علاوه بر ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش از نظر اقتصادی نیز تقویت شوند.

 

وی از مدیران دستگاه های حمایتی و فرمانداران استان خواست تا با اطلاع رسانی برای ثبت نام افراد در سامانه و اخذ کد سجام مقدمات حضور در انتخابات شرکت سرمایه گذاری را فراهم کنند.

 

در این نشست دکتر مهدی نعمتی مدیر روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با تقدیر از عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام در افزایش تعداد افراد ثبت نام کننده در سجام و درخواست جهت تلاش بیشتر تا افزایش درصد ثبت نامی های این استان در سجام گفت:فروش سهام عدالت به صورت غیرمستقیم و در قالب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی همانند فروش سهام صندوق‌های ETF است و پول سهام یکجا دو روز پس فروش واریز می‌شود.

 

او افزود: ۳۰ درصد سوم سهام عدالت در روز ۲۲ بهمن آزاد می‌شود، همچنین تا پایان سال ۱۰۰ درصد سهام عدالت قبل فروش می‌شود که از ابتدای سال ۱۴۰۰ این سهام در پرتفوی شخصی افراد می‌نشیند.

 

به گفته روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تا زمانی که ۱۰۰ درصد سهام عدالت آزاد نشود نمی‌توان سهام عدالت را وارد پرتفوی افراد کرد چرا که تفکیک و فروش این سهم‌ها سخت می‌شود.

 

براساس اظهارات نعمتی، زیرساخت‌های لازم برای انجام فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در اختیار بانک‌هاست و برای شروع این اقدام لازم است که بانک‌ها تصمیم‌گیری کنند و به شعب خود دستور اجرای کار دهند.

 

در این نشست مصوب شد مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران با اطلاع رسانی به موقع و ترغیب افراد به اخذ کد سجام زمینه برگزاری انتخابات مجمع شرکت سرمایه گذاری در استان را فراهم کنند.

همچنین ببینید

گزینه های بومی که با تلاش بومی ها سوخت شدند / استاندار ایلام غیربومی خواهد بود 

✍🏻 رضا خسروی _ پایگاه خبری ایلامیان در روزهایی که گروه های سیاسی، نمایندگان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *