استاندار ایلام با دبیر شورای عالی مناطق آزاد دیدار کرد

استاندار ایلام به منظور پیگیری مسائل و مشکلات فراروی ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران با مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد دیدار و رایزنی کرد. حسن بهرام نیا در این دیدار خواستار توسعه زیرساخت‌های منطقه آزاد تجاری مهران شد و گفت: با توجه به اینکه منطقه آزاد اروند به عنوان معین منطقه […]

استاندار ایلام به منظور پیگیری مسائل و مشکلات فراروی ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران با مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد دیدار و رایزنی کرد.

حسن بهرام نیا در این دیدار خواستار توسعه زیرساخت‌های منطقه آزاد تجاری مهران شد و گفت: با توجه به اینکه منطقه آزاد اروند به عنوان معین منطقه آزاد مهران انتخاب شده است، ضرورت دارد فعالیت خود را در مهران گسترش و تجربیات خود را در اختیار استان قرار دهد.

وی یکی از مهمترین دستاورد‌های مناطق آزاد را انتقال فناوری به داخل کشور دانست و افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک استان ایلام به عنوان دروازه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به غرب آسیا، تسریع در ایجاد زیرساخت‌های لازم در این منطقه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

بهرام نیا خواستار تسریع در تایید اساس نامه، انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل و انتخاب مشاور طرح جامع منطقه آزاد مهران شد و اضافه کرد : با توجه به ظرفیت‌های بالقوه استان ایلام در حوزه نفت، گاز و صنایع پایین دستی پتروشیمی، منطقه آزاد مهران نقش مهمی را در شتاب بخشی به توسعه استان ایفا خواهد کرد.