از پرداخت وام‌های تسویه شده کشاورزان به آن‌ها

مدیر شعب بانک کشاورزی ایلام گفت: بانک به کشاورزانی که تا پایان آذرماه تسهیلات خود را پرداخت کنند تا ۸۰ درصد از کل مبلغ وام تسویه شده را مجدد به صورت تسهیلات جدید به فرد پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرنگار اییلامیان،؛ بهزاد عزت پناه لطیفی اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات بانک کشاورزی برای بهره بردارانی که به هر عنوان از عوامل قهری طبیعت نظیر سیل و خشکسالی آسیب دیده، متضرر و خسارت‌های آن‌ها از طریق کارگروه‌های تعیین خسارت شهرستان محل سکونت و مرکز استان تایید شده اند و سررسید وام آن‌ها ۱۴۰۰ بوده است، تسهیلات دریافتی این اشخاص به مدت سه سال امهال می‌شود.

وی افزود: طبق این بخشنامه تاکنون ۱۹ هزار و ۲۵۰ نفر از محل بند خ تبصره ۳۳ مطالبات دارای سررسید ۱۴۰۰ به مدت سه سال مشمول امهال بخشودگی می‌شود.

مدیر شعب بانک کشاورزی ایلام ادامه داد: همچنین از محل یارانه دولتی به مبلغ ۱۹۰۰ میلیارد ریال سود، دیرکرد و سایر متفرقه‌های پرداختی وام‌ها بخشیده شده و اصل وام‌ها نیز برای این بهره برداران هفت هزار و ۲۰۰ نفر است که به مدت سه سال امهال می‌شود.

عزت پناه لطیفی با بیان اینکه امهال اصل و سود تسهیلات برای بهره برداران مستقیم بخش تولید کشاورزی است، تاکید کرد: صنایع تبدیلی و تکمیلی که به طور مستقیم از بلایای قهری آسیب نمی‌بینند و فعالان در بخش خدمات کشاورزی مشمول بند خ و امهال نمی‌شوند و همچنین سررسید تسهیلات نیز در امهال تسهیلات تاثیرگذار است.

وی در مورد امهال وام‌های سال ۱۴۰۱ نیز یادآور شد: بخشنامه و دستورالعملی برای امهال تسهیلات سررسید سال ۱۴۰۱ هنوز ابلاغ نشده است و کشاورزان به مطالب مندرج در فضای مجازی بسنده نکنند.