ارسال انبوه پیامک جعلی سامانه ثنا به شهروندان ایلامی

سرپرست پلیس فتا انتظامی استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا هشدار داد و گفت: شهروندان به این گونه پیامک‌ها توجه نکنند. سرهنگ علی‌رضا یعقوبی اظهار داشت: تماس‌های مردمی با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ فوریت‌های سایبری پلیس فتا نشان می‌دهد که پیامک جعلی سامانه ثنا قوه قضاییه از طرف شماره‌های شخصی […]

سرپرست پلیس فتا انتظامی استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا هشدار داد و گفت: شهروندان به این گونه پیامک‌ها توجه نکنند.

سرهنگ علی‌رضا یعقوبی اظهار داشت: تماس‌های مردمی با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ فوریت‌های سایبری پلیس فتا نشان می‌دهد که پیامک جعلی سامانه ثنا قوه قضاییه از طرف شماره‌های شخصی برای شهروندان ایلامی ارسال شده است و در این روش فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی) پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و… ارسال می‌کند و از شهروندان می‌خواهد برای مشاهده متن ابلاغیه بر روی لینک موجود در پیامک کلیک کنند که با این اقدام علاوه بر نصب بدافزار بر روی گوشی آن‌ها حساب بانکی آن‌ها نیز خالی می‌شود.

وی در ادامه افزود: پیامک ارسالی از سوی قوه قضاییه فاقد لینک می‌باشد، به هیچ وجه برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز وجه نمی‌باشد و پیامک مذکور، هرگز با شماره سیم کارت شخصی ارسال نمی‌شود.

سرپرست پلیس فتا انتظامی استان ایلام توصیه کرد: شهروندان در صورت دریافت چنین پیامکی، به آن اعتنا نکرده و آن را حذف کنند.

در صورت دریافت این نوع پیامک‌ها بلافاصله آن را حذف کرده و یا جهت اخذ مشاوره با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری تماس بگیرند.