امام جمعه ایلام:

اربعین فرصت بزرگی برای تقویت اقتصاد استان ایلام است

ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های استان استفاده شود، گفت: اربعین فرصت بزرگی برای تقویت اقتصاد استان ایلام است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار روز شنبه در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه استان افزود: جمهوری اسلامی استکبار جهانی را به چالش کشیده است و در تمامی ابعاد و حوزه روز به روز در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، گفت: تبیین این سخنان توسط رسانه‌ها ضرورت دارد که در جنگ شناختی با دشمن، افسران جنگ رسانه‌ها هستند.

حجت الاسلام کریمی تبار ادامه داد: در جنگ شناختی، دشمن واقعیت‌ها را وارونه جلوه می‌دهد و همواره به دنبال نفی واقعیت‌ها است که مردم را گمراه کنند.

امام جمعه ایلام گفت: یکی از راهبردهای مهم جمهوری اسلامی ایران، ایجاد جبهه مقاومت است که استکبار به دنبال تغییر نقشه جنوب غرب آسیا بود که فتنه آنان با تدبیر رهبر معظم انقلاب خنثی شد و در عمل شکست خوردند.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: برای فرهنگ‌سازی اربعین نیاز بود که رسانه‌ها ورود کنند که این مهم بخوبی انجام شد و کنگره اربعین بخوبی به تصویر کشیده شد.

وی با قدردانی از فعالیت‌ها اصحاب رسانه در انعکاس شکوه اربعین در ایلام، گفت: شهادت امام حسین (ع) برای جامعه آگاهی ایجاد کرد. امام جمعه ایلام با بیان اینکه اربعین زمینه ساز نهضت جهانی امام زمان (عج) است، افزود: در خدمت رسانی به زوار همه مردم و دستگاه‌ها پای کار بودند که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به اینکه ایلام باید از بحث اربعین در تقویت استان در همه بخش‌ها استفاده کنیم، افزود: فرودگاه شهدای ایلام باید توسعه و راه آهن ایلام ایجاد شود.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه که در سالهای آینده به دلیل گرمای زیاد باید زمینه اسکان زوار در شهرستان‌ها فراهم شود، گفت: پارک چغاسبز نیاز به آب و برق داشت که برای زوار ساماندهی شود که این مهم انجام شد که در طی سالهای آینده تجهیزات این پارک بیشتر می‌شود تا در اربعین برای اسکان زوار مهیا شود. مدیران پذیرای نقد سازنده مدیران باشند.

امام جمعه ایلام گفت: مدیران پذیرای نقد سازنده مدیران باشند و از نقد سازنده مدیران نهراسند و آن انتقاد را به عنوان چراغ راه قرار دهند.