اربعین فرصتی برای رفع محرومیت‌های استان ایلام

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اربعین حسینی برای استان ما یک فرصت است که محرومیت‌ها و نیاز‌های انباشته‌ای که داریم را برطرف کرد. حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام اظهار داشت: اربعین حسینی برای استان ما یک […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اربعین حسینی برای استان ما یک فرصت است که محرومیت‌ها و نیاز‌های انباشته‌ای که داریم را برطرف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام اظهار داشت: اربعین حسینی برای استان ما یک فرصت است که محرومیت ها و نیازهای انباشته ای که داریم را برطرف کرد، در این فرصت باید صدای نیازمندی ما به مرکز برسد و تلاش کنیم برای تامین آنچه که نیاز داریم و بودجه فعالیت داشته باشیم.
وی با اشاره به هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، افزود: هفته دولت، یادآور شهدای گرانقدری است که برای خدمات به مردم جان خود را فدا کردند که به روح شهیدان رجایی و باهنر و همه شهدای گرانقدر درود و صلوات می‌فرستیم.
حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای زمامداران حکومت اسلامی هستند،بیان کرد: هر چند آن ها عمر تشکیلاتی کوتاهی داشتند، اما یاد و نام، خاطرات و عملکرد آنها، برای همیشه در تاریخ کشورمان جاودانه است و لذا در این هفته فرصتی برای ارائه و بیان خدماتی است که دولت به مردم ارائه می‌دهد.
وی مطرح کرد: توجه به این نکته لازم است که استکبار جهانی، تمام رسانه‌های قدرتمند خود را بسیج کرده اند که اقدامات مثبت و امید بخش دولت و نظام جمهوری اسلامی یا مسکوت بماند و یا به عنوان نقطه منفی تلقی شود و هر جایی که نقطه ضعفی وجود داشته باشد با ضریب فوق العاده‌ای روی آن تبلیغ می‌شود و سیاه نمایی می‌کنند و لازم است که اقدامات و دستاورد‌های دولت و نظام اسلامی برای مردم به خوبی تبیین شود.
امام جمعه ایلام گفت: یکی از کار‌های ارزشمندی که در دولت سیزدهم انجام گرفت بیمه رایگان سلامت برای ۶ میلیون از افراد محروم و ضعیف جامعه بوده است، پوشش بیمه ناباروری برای زوج‌هایی که قدرت فرزندآوری نداشتند و یکی از اقدامات خوب دولت که انعکاس خیلی کمی داشت، کاهش بدهی دولت به بانک مرکزی و عدم قرض نگرفتن از بانک مرکزی بود که در حالی که دولت‌های گذشته در جا‌هایی که کم می‌آوردند اقدام به استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول بود که از عوامل مهم در تورم و گرانی در جامعه بود.
وی تصریح کرد: دولت سیزدهم نه تنها پول چاپ نکرد و از بانک مرکزی استقراض نداشته است بلکه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت قبل را پرداخت کرده است و این نکته قابل توجهی است، در بحث تجارت خارجی با همسایگان هم کارنامه درخشانی دارد، ۱۵ همسایه کشور با جمعیت گسترده‌ای که دارند که در دولت گذشته برای ارتباط تجاری با آنان، اهمیتی قایل نبودند و تمام هم و غم برای ایجاد ارتباط با غرب در پرتو حل شدن مساله برجام بود که موفقیتی به دنبال نداشت.
حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ابراز کرد: این ظرفیت مغفول همسایگان که بار‌ها مورد تاکید مقام معظم رهبری بود و در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفت و تبادل تجاری با این کشور‌ها با ۵۰ میلیارد دلار در حال حاضر رسیده و ظرفیت چند برابر شدن هم دارد، افزایش صادارت نفت به صورت غیرقابل تصور که امروز وضعیت به زمان قبل از تحریم برگشته است و همچنین صادارت غیر نفتی وضعیت مطلوبی دارد.
امام جمعه ایلام با بیان اینکه طرح ملی نهضت مسکن یکی از اقدامات شجاعانه و کاربردی دولت سیزدهم است، تاکید کرد: در این طرح یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده است و قول داده اند که تا شهریور ماه امسال اولین خانه‌ها تحویل متقاضیان داده شود، اجرای طرح رتبه بندی معلمان از دیگر اقدامات مهم دولت بوده است، قشر زحمت کش و تاثیرگذار جامعه که مورد غفلت قرار گرفته بود و داد فرهنگیان به جایی نمی‌رسید و به خاطر هزینه‌هایی بالایی که داشت، الحمدالله این طرح در دولت سزدهم اجرایی شد.
وی اضافه کرد: یکی از خبرهای مسرت بخش در این هفته این بود که دانش آموزان ایرانی در پانزدهمین المپیاد نجوم ۹ مدال طلا و یک نقره داشتند و این دومین باری است که جوانان ما مقام برتر جهان را در این عرصه کسب می کنند و در میان ۴۵ کشور جهان ۲۵۰ دانش آموز شرکت کردند و تعداد۱۰ نفری که از جمهوری اسلامی در این المپیاد شرکت داشتند نسبت به ۴۵ کشور عدد بالایی است، همه اینها دارای مقام طلایی شدند و این امید بخش برای جمهوری اسلامی است و نوید می دهد که جمهوری اسلامی شایسته و توان این را دارد که در رفیع ترین قله دانش در جهان بدرخشد.