اختصاص ۶۶ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری ایلام

معاون دفتر کنترل سیلاب سازمان مراتع و جنگل‌های کشور گفت: ۶۶ میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری ایلام اختصاص یافته است. روزبه اجلالی در بازدید از طرح‌های آبخیزداری دهلران اظهار داشت: از این میزان ۲۵ میلیارد تومان برای ایجاد سازه‌های آبخیزداری و اقدامات مورد نیاز به شهرستان دهلران اختصاص یافته است. معاون دفتر کنترل […]

معاون دفتر کنترل سیلاب سازمان مراتع و جنگل‌های کشور گفت: ۶۶ میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری ایلام اختصاص یافته است.

روزبه اجلالی در بازدید از طرح‌های آبخیزداری دهلران اظهار داشت: از این میزان ۲۵ میلیارد تومان برای ایجاد سازه‌های آبخیزداری و اقدامات مورد نیاز به شهرستان دهلران اختصاص یافته است.

معاون دفتر کنترل سیلاب سازمان مراتع و جنگل‌های کشور گفت: اجرا و توسعه طرح‌های آبخیزداری و هدایت آب‌های سطحی علاوه بر کاهش خسارات ناشی از سیلاب در فصل بارندگی در تقویت منابع آبی و افزایش تولیدات دامی و کشاورزی نقش مؤثری دارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی در استان ایلام به خصوص شهرستان دهلران در بحث جنگل کاری و آبخیزداری انجام شده است، گفت: انجام این حجم کار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه قابل تقدیر است و قطعاً ما هم نگاه ویژه ای به استان ایلام و شهرستان دهلران خواهیم داشت.

معاون دفتر کنترل سیلاب سازمان مراتع و جنگل‌های کشور افزود: با وجود چشمه‌های آبگرم و چشمه قیر در بالا دست شهرستان دهلران و مطالعه صورت گرفته با توجه به نبود منطقه تفرجگاهی در شهرستان دهلران در آینده نزدیک پارک آبخیز در بالا دست ایجاد خواهد شد.

اجلالی عنوان کرد: مساحت این پارک در سطح ۱۴ هزار هکتار پیش بینی شده که بعد از اتمام مطالعات این پروژه عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: یکی از برنامه‌های آینده سازمان به سمت توسعه مشارکت و استفاده از توان مردم در عرصه ملی، کاشت درخت، مدیریت مراتع و افزایش احداث سازه‌های آبخیزداری در دره‌ها که در کاهش خطرات سیلاب و بهبود وضعیت منابع طبیعی کشور را در پی دارد است.

اجلالی به تغییرات اقلیمی و یکنواخت نبودن بارش‌ها و کاهش بارندگی‌ها اشاره کرد و گفت: این امر باعث شده پوشش گیاهی و مراتع ما آسیب پذیر، افزایش شاهد سیل باشیم و این امر نیازمند به یک برآورد و برنامه ریزی جدید دارد.