دوشنبه , ۵ مهر , ۱۴۰۰
آخرین خبرها

اختتامیه‌ی دومین آفرین‌واره‌ی عکس نگاه

.

به گزارش ایلامیان به نقل از ایسنا در این مراسم، «علی‌ محمدنیاکان» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صمن ابراز خریسندی از هماهنگی نسبی به وجود آمده بین دستگاه‌های فرهنگی استان در چند سال اخیر اظهار کرد: دلیل تاخیر در برگزاری اختتامیه‌ی این مراسم فرایندهایی بود که می‌بایست طی می‌شد.

دکتر «محمد علی‌اکبری» رئیس دانشگاه ایلام نیز در این مراسم با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر خودشان متفاوت‌اند و عملکرد متفاوت ، موثر و تاثیرگذاری دارند، اظهار کرد: این عزیزان عظمت و بزرگی کار دیگران را نشان می‌دهند اما خودشان در گمنامی به سر می‌برند.

وی گفت: در این مراسم مجموعه‌ای از استعدادهای فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ورزشی استان به نمایش گذاشته شد و در عرصه ورزشی علی هاشمی جهان پهلوانی کرد و توانست قهرمانانه و با منش پهلوانی هماورد بطلبد و رقبایش را شکست دهد.

رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: علی هاشمی تنها متعلق به چوار و ایلام نیست بلکه متعلق به ایران است.

وی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این برنامه به نمایندگی از علی هاشمی ، اظهار کرد: مطمئنا جهان پهلوان ایران قدر این کار را از طرف اصحاب رسانه‌ می‌داند.

رئیس دانشگاه ایلام از «فرج صیدمحمدی» مسئول سایت خبری تحلیلی ویرا برای مشارکت در برگزاری جشنواره عکس نگاه و ابتکار تجلیل از علی هاشمی در اثنای این برنامه تقدیر کرد و گفت: این جلوه‌ای از فعالیت و نوع نگاه سرمایه‌های اجتماعی است که باید قدردان آن باشیم.

علی‌اکبری از رسانه‌های استان به عنوان سرمایه‌ی غنی اجتماعی استان یاد کرد و با اشاره به حماسه اربعین مردم استان ایلام ، تصریح کرد: مردم ایلام در استقبال از زائران اربعین سنگ تمام گذاشته‌اند و هرچند دستگاه‌های دولتی هم تلاش کرده‌اند اما برگزاری موفق این برنامه بدون حضور مردم ایلام غیرممکن است و رسانه با هنر خویش این مهم را ماندگار کرده است.

در اثنای این برنامه از جهان پهلوان ، علی هاشمی قهرمان وزنه‌برداری جهان تقدیر شد.

اکران فیلم مستند «مسافر» به نویسندگی و کارگردانی «فریدون رضایی» که توسط شرکت آرین فیلم ساخته شده بود از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در این مراسم روح‌الله باقلانی شاعر جوان ایلامی یکی از سروده‌های خود را تقدیم حضار کرد و «علی شوهانی» آهنگ «رووشنا» را به صورت زنده اجرا کرد.

گروه نمایشی «پرسونا» نیز یک نمایش را با بازی «محمد شاه‌حسینی» و «رضایی» به کارگردانی محمد اسماعیلی را به صورت زنده اجرا کرد.

در ادامه “سجاد ذوالفقاری” نماینده هیئت داوران این آفرین‌واره که متشکل از وی، مهدی نورمحمدی و منوچهر تتری بود بیانیه‌ی پایانی را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم «وحیده کرمی‌نژاد» ، «فریده زینی‌وند» و «مجتبی عسگری» به عنوان نفرات اول تا سوم و «حدیت حیدربیگی» و «محمدمهدی عزیزی» به عنوان شایسته‌ی تقدیر معرفی و از آنان تجلیل شد.

دومین آفرین‌واره عکس نگاه با موضوع پیاده‌روی اربعین با مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، سایت ویرا، موسسه عصر پیام، شورای اسلامی شهر ایلام، شهرداری ایلام و کانال ایلامیان برگزار شد.

43155

همچنین ببینید

بسطامی نماینده ایلام: رسیدگی به مشکلات ایثارگران یک اولویت برای همه مسئولان است/ تعامل و همراهی مجلس و دولت انقلابی، در رفع مشکلات ایثارگران و بازنشستگان

    صبح امروز چهارشنبه هفدهم شهریورماه، در جلسه اعضای فراکسیون ایثار و شهادت مجلس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *