احیاء ۸۴ واحد تولیدی راکد در ایلام

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: ۸۴ واحد تولیدی این استان با مصوبات کارگروه رفع موانع تولید احیا شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، شهریار عباسی با اشاره به اجرای مصوبات ستاد رفع موانع تولیدبه عنوان یک اولویت مهم  اظهار داشت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تا پایان آبان ماه سال جاری در مجموع تعداد ۸۴ واحد تولیدی راکد احیا و به چرخه تولید بازگشته اند.

وی افزود: از این تعداد ۲۹ طرح تولیدی صنعتی، ۵۲ طرح تولیدی کشاورزی و سه طرح گردشگری بوده است.

معاون استاندار ایلام یادآور شد:  ۱۸۷ واحد تولیدی دیگر هم رفع موانع شده و مشکلاتی نظیر آب، برق، مالیات و سرمایه در گردش با مصوبات ستاد تسهیل برطرف شده است و برای حدود چهار هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه از محل تسهیلات تبصره ۱۶ حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جذب شده گفت:۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اشتغال روستایی و ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل مشاغل خانگی با اشتغالزایی ۶۵۰ نفر اعتبار جذب شده است.

عباسی به حوزه سرمایه گذاری و اشتغال از محل تبصره ۱۸ پرداخت و اظهار داشت: ۶۸۰ طرح نیز از این محل با اعتبار سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اجرا شده و و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز در دست پرداخت است.

وی یادآور شد: عملکرد کارگروه اشتغال استان در سامانه ملی رصد در مجموع با ۶۹ درصد تعهد اشتغالزایی و اشتغال چهار هزار و ۶۳ نفر باعث شده ایلام جزو استان‌های برتر کشور محسوب شود.