احداث کارخانه یخ از جمله ضروریات در پایانه مهران است

استاندار ایلام با بیان اینکه امکان پارک ۸۰ هزار خودرو برای اربعین ۱۴۰۲ در پارکینگ اربعین مهران ایجاد شود، گفت: احداث ۳۲ هزار متر مربع سایه بان در پایانه مهران نیاز است که ۱۶ هزار مترمربع در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حسن بهرام نیا در نشست زیرساخت اربعین استان با تاکید بر تسریع عملیات اجرایی پروژه های حوزه اربعین، افزود: تمامی امورات اربعین باید طبق زمانبندی تعیین شده باشد.

وی گفت: درختکاری از پل زائر مهران تا میدان اربعین پایانه آغاز شود و درختکاری میدان اربعین پایانه مهران نیز در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام با اشاره به تردد بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر از مرز مهران در اربعین سالجاری، گفت: علیرغم فعال بودن پنج مرز دیگر علاوه بر مرز مهران برای تردد زوار در اربعین امسال، اما شاهد بودیم که باز هم مرز مهران شاهد جمعیت زیادی برای تردد بود که این نشانگر رغبت بیشتر مردم و زوار برای تردد از این مرز است.

استاندار ایلام ادامه داد: باید از تجربه موفق اربعین سال جاری برای برگزاری باشکو کنگره اربعین سال آینده استفاده شود و از تمامی ظرفیت ها بهره گیریم.

بهرام نیا با تاکید بر تقسیم شرح وظایف بین دستگاه های اجرایی برای امورات کنگره بزرگ اربعین، گفت: ایجاد کارخانه یخ از جمله ضروریات در پایانه مهران است که ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) پیگیری های لازم را بعمل آورد و نتیجه را اعلام کند.

وی از هدفگذاری برای پارک ۸۰ هزار خودرو برای اربعین ۱۴۰۲ در پارکینگ اربعین مهران خبر داد و گفت: ظرفیت پارکینگ اربعین مهران از ۶۵ هزار به ۸۰ هزار خودرو ارتقا می یابد.

استاندار ایلام به مسئول مستقیم هماهنگی پروژه های زیرساخت اربعین استان دستور داد، در اسرع وقت میزان اعتبار مورد نیاز دیوار کشی، مانیتورینگ، روشنایی و افزایش چشمه های سرویس بهداشتی در پارکینگ اربعین مهران برآورد و اعلام شود.

وی تاکید کرد: احداث ۳۲ هزار متر مربع سایبان در پایانه مهران نیاز است که ۱۶ هزار متر مربع در حال اجرا و پیگیری های لازم برای احداث ۱۶ هزار متر مربع دیگر در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام همچنین به مدیرعامل شرکت توزیع برق استان دستور داد پیگیری های لازم برای ارتقا میزان روشنایی مسیر پل زائر تا میدان اربعین انجام و میزان اعتبارات لازم برای برای این پروژه برآورد شود.

وی در پایان با اشاره به ضرورت اسکان زائران و محل استراحت زوار در اربعین ۱۴۰۲،  گفت:  ایجاد زائر سرا  در سه راهی جندالله و و  زنجیره چرداول در دستور کار است و اعتبار ساخت این زائرسراها  از محل مسولیت های اجتماعی وزارت نفت پیگیری می شود،  برنامه داریم برای اربعین سال ۱۴۰۲ سایت چغاسبز برای اسکان زائران توسعه یابد.