استاندار ایلام:

اجرای ۵۸۷ طرح اشتغالزایی در استان ایلام طی سال جاری

ایلام-استاندار ایلام از اجرای ۵۸۷ طرح اشتغالزایی در استان ایلام طی سال جاری خبر داد و گفت: ۹۲ طرح تعطیل شده به چرخه تولید بازگشته اند.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حسن بهرام‌نیا امروز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان و در سومین بخش از صحبت‌های خود با تشکر از اعضای ستاد اربعین اظهار کرد: اربعین امسال بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری یک اربعین باشکوه بود و در این راستا مدیران به‌صورت میدانی پای کار بودند و با سیاست‌گذاری که در استان شد، برخی مدیران به‌عنوان معین شهرستان‌ها و برخی نیز در مرز مهران مستقر و متناسب با دستگاه خود ایفای نقش کردند که جای تقدیر و تشکر دارد، در واقع نتیجه این همدلی و هم آوایی اربعین باشکوهی را رقم زد.

وی تصریح کرد: تلاش‌های ۹ ماهه در استان تا قبل از اربعین و توسعه زیرساخت‌ها به خصوص در حوزه راه، منجر به کاهش ۵۰ درصدی تصادفات و کاهش ۲۳/۵ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات به نسبت اربعین سال ۹۸ شد.

بهرام‌نیا خاطرنشان کرد: در اربعین امسال برای اولین بار راه‌های مواصلاتی دو طرفه شد، برای اولین بار حداکثر زمان برای انتقال زائر به شهرهای مبدأ به نیم ساعت رسید و مهمتر این‌که کرایه انتقال زائران به شهرهای مبدأ برخلاف نرخ مصوب کمیسیون صورت نگرفت، این در حالی بود که بخشی از زائران به‌صورت مجانی انتقال داده شدند.

وی بیان کرد: ۹ ماه به‌صورت شبانه‌روز در جهت تقویت و تکمیل زیرساخت‌های اربعین تلاش شد و در این مدت با وجود کمبودها، مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های اربعین هزینه شد.

استاندار ایلام با تقدیر از عملکرد رسانه‌های استان در ایام اربعین از آنان خواست تا با تزریق امید به جامعه، برجستگی‌ها و خدمات نظام و دولت را اطلاع‌رسانی کنند، با این هجمه و جنگ ترکیبی صورت گرفته و در شرایطی که با ۱,۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی از دولت قبل، دولت سیزدهم کار را آغاز کرد اقدامات بزرگی صورت گرفته که قابل توجه است.

وی عنوان کرد: در این مدت طرح‌های خوبی در جهت ایجاد اشتغال در استان ایلام اجرایی شده به‌طوریکه ۵۸۷ طرح اشتغالزایی با اشتغال دو هزار و ۱۵۰ نفر با اعتبار یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در کمتر از یکسال عملیاتی شده است، علاوه بر این دو هزار طرح خوداشتغالی از محل تبصره ۱۶ در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در این مدت کمتر از یکسال از شروع بکار تیم مدیریتی استان و تاکنون در مجموع ۹۲ طرح تعطیل شده دوباره احیا شدند که از این تعداد ۲۹ طرح صنعتی، ۵۲ طرح کشاورزی، ۳ طرح خدمات گردشگری و ۸ طرح صنایع دستی بوده است.