اجرای طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۴ اسفند">اجرای طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۴ اسفند

مدیرکل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: طرح امداد و نجات نوروزی از 24 اسفند سال جاری آغاز و تا ۱۵ فروردین 1402 ادامه دارد.

غلامرضا علی محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر از ۲۴ اسفند در سراسر کشور آغاز و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

وی افزود: ۳ طرح در ستاد خدمات سفر برای جمعیت هلال احمر در نظر گرفته شده که شامل طرح امداد و نجات نوروزی (معاونت امداد و نجات)، طرح خدمات بشر دوستانه به مسافرین نوروزی (حوزه معاونت جوانان) و پویش هلال رحمت (معاونت داوطلبان) دانست.

این مسئول با بیان اینکه در طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر تعداد ۲۷۰ نجاتگر مشارکت خواهند داشت افزود: ۲۱ پایگاه امدادی  شامل : (۱۷ پایگاه ثابت ۴ پایگاه سیار)جمعیت هلال‌احمر استان ایلام نیز در طرح نوروزی فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۷  دستگاه آمبولانس،  ۱۱ دستگاه ست نجات ، ۵ تیم توانا (هر تیم ۵ نفر) ، ۳ تیم واکنش سریع، یک تیم کوهستان،  دو تیم آنست (سگ های زنده یاب) و دو دستگاه رسکیو رادار به همراه بالگرد امدادی این جمعیت در طرح نوروزی سال جاری توسط جمعیت هلال‌احمر استان استان به‌کارگیری می‌شود.

علی‌محمدی در ادامه به طرح خدمات بشر دوستانه به مسافرین نوروزی (حوزه معاونت جوانان) اشاره کرد و گفت: سازمان جوانان هلال احمر با قدمت ۷۵ سال، امسال بیست و سومین طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی با شعار « جوانان هلال ، سفیران ایمنی ، سلامت و نشاط اجتماعی» در دو قالب پست‌های ثابت و تیم‌های سحاب (سامانه حرکتی امدادی و بشردوستانه) در اماکن گردشگری که مسافر نوروزی هست حضور دارند.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۸ پست شامل ۴ پست ثابت و ۴ پست سیار (سحاب) در شهرستان های ایلام، چرداول، دهلران و دره شهر عنوان کرد: با مشارکت ۱۸۰ نفر از اعضای جوانان این جمعیت خدمات متنوع فرهنگی و آموزشی شامل ایستگاه های ایمنی و سلامت ، اکیپ های سحاب ، پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) ، فضای دوستدار کودک ، پویش چلچراغ و رفیق خوشبخت ما ، خیمه های نماز و خدمات زیست محیطی ویژه روز طبیعت ارائه می گردد.

این مسئول همچنین به پویش هلال رحمت (معاونت داوطلبان) اشاره کرد و گفت: این پویش نیز از ۲۴ اسفند ماه و در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان، با هدف نهادینه کردن سنت حسنه احسان و نیکوکاری، بسیج منابع مردمی و داوطلبی در تأمین مایحتاج خانواده‌های نیازمند و کمک به تحکیم بنیان خانواده‌های کمتر برخوردار اجرا می‌شود.

علی‌محمدی تصریح کرد: هلال احمر استان با رویکرد دستگیری از نیازمندان و مستمندان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت خیران، داوطلبان طرح ملی پویش هلال رحمت را در مسیر تحقق اهداف و برنامه‌های خیرخواهانه اجرا می‌کند.

وی افزود: نیکوکاران می‌توانند با شماره گیری کدهای دستوری #۹*۱۱۲* و#۱۱۲ *۷۴۱*  و یا واریز کمک‌های نقدی خود به شماره حساب‌های ۹۹۹۹۹ بانک ملی و ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ بانک مرکزی و یا شماره کارت‌های  ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹ و  ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶،  در پویش «هلال رحمت» امسال مشارکت کنند.

تخصیص ۷۰ میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز داروخانه هلال احمر ایلام

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام با بیان اینکه داروخانه این جمعیت واقع در مرکز استان با هدف ارایه خدمات هرچه بیشتر به بیماران خاص با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار توسعه و تجهیز خواهد شد،افزود:برای توسعه این داروخانه ۲۰ میلیارد ریال و برای تجهیز نیز ۵۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: این داروخانه علاوه بر اینکه فضای آن گسترده تر می شود، تلاش شده با فراهم کردن داروهای مورد نیاز بیماران خاص از جمله سرطانی نیاز این بیماران در مرکز استان رفع شود.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام، این داروخانه به عنوان بزرگترین داروخانه جمعیت هلال احمر در غرب کشور تا اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

علی محمدی همچنین مرکز درمانی این جمعیت مجهز به آزمایشگاه، دندانپزشکی، مطب پزشک متخصص و … نیز اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی همچنین از تجهیز ناوگان امدادی این جمعیت در سال آینده خبر داد و گفت: بخش گسترده ای از ناوگان امدادی این جمعیت در شهرستان های سراسر استان در این اقدام نوسازی خواهند شد.