اجرای راه آهن و سامانه گرمسیری مطالبه مردم ایلام است

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام با اشاره به اینکه اجرای راه آهن و سامانه گرمسیری مطالبه مردم ایلام است، گفت: تحقق مطالبات به حق مردم ایلام باید در اولویت مسئولان ملی باشد. علی اکبر بسطامی عصر امروز دوشنبه در دیدار با مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار داشت: اتصال ایلام به راه ریلی به عنوان […]

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام با اشاره به اینکه اجرای راه آهن و سامانه گرمسیری مطالبه مردم ایلام است، گفت: تحقق مطالبات به حق مردم ایلام باید در اولویت مسئولان ملی باشد.

علی اکبر بسطامی عصر امروز دوشنبه در دیدار با مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار داشت: اتصال ایلام به راه ریلی به عنوان مطالبه چندین ساله مردم استان مطرح و مقرر شد در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اتصال استان‌های نفتی به راه ریلی، معاونت اجرایی رییس جمهور از طریق وزارت راه و شهرسازی این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: پروژه سامانه گرمسیری که هفده هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌های استان را آبیاری خواهد کرد و در سفر اخیر هیئت دولت به ایلام یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده با اجرای توافقنامه فی‌مابین برنامه و بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هیئت دولت و بخشی نیز از طریق تهاتر نفت سرعت بیشتری خواهد گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به لزوم توجه به راه اربعین در دو مسیر کرمانشاه- حمیل- ایلام- مهران و کرمانشاه-اسلام آباد-قلاجه-ایلام-مهران افزود: راه اربعین متعلق به مردم سراسر کشور است و به زودی و همزمان با کنگره عظیم اربعین میلیون‌ها زائر دلباخته از طریق مرز مهران که مشهد شهیدان است عازم عتبات عالیات خواهند شد که معاون اجرایی رئیس جمهور نسبت به پیگیری این موضوع از طریق وزارت راه و شهرسازی قول مساعد داده است.

نماینده استان در مجلس شورای اسلامی مشکلات شهرداری‌ها را بسیار نگران کننده خواند و افزود: در این دیدار مقرر شد، معاون اجرایی رئیس جمهور از طریق وزارت کشور نسبت به دریافت مطالبات شهرداری‌ها از سایر دستگاه‌ها اقدام کند که در این صورت بخش زیادی از مشکلات شهرداری‌ها در زمینه پرداخت مطالبات، حقوق و مزایا و بیمه کارکنان و کارگران مرتفع خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های اخیر مجمع نمایندگان استان در خصوص ارتقای فرمانداری ویژه مهران تصریح کرد: پیرو مکاتبه نمایندگان استان با وزارت کشور مبنی بر لزوم استقرار فرمانداری ویژه در مهران، این موضوع در جلسه با معاونت اجرایی رئیس جمهور نیز مطرح و مقرر شد با توجه به پتانسیل ویژه مهران در زمینه اربعین، منطقه آزاد و مراودات تجاری و اقتصادی با کشور همسایه این موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

بسطامی روند بهره برداری از میدان نفتی چنگوله را نامناسب خواند و اظهار داشت: در آغاز دولت سیزدهم و در جلسه‌ای با حضور وزاری کشور، نفت و مدیرعامل نفت کشور مقرر شد پس از بهره برداری از میدان نفت آذر، بهره برداری از منطقه چنگوله نیز از محل تبصره ۱۴ و شرکت‌های وابسته به شرکت نفت بهره‌برداری اجرایی شود اما تا امروز روند پیشرفت این پروژه بسیار ناامید کننده و کند بوده و قطعاً عدم تکمیل این پروژه در آینده ضررهای جبران ناپذیری را به جامعه کارگری منطقه وارد خواهد کرد.

در این جلسه مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهور نیز در خصوص پیگیری ویژه موارد مطرح شده در این دیدار قول مساعد داد.