اتمام زیرساخت فیبرنوری در ۲۷ شهر ایلام

معاون عمرانی استاندار ایلام از اتمام زیرساخت فیبرنوری در ۲۷ شهر ایلام تا آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، سعید هژبری با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات در هوشمندسازی و بهینه سازی فرآیند‌های مدیریت شهری گفت: توسعه خدمات مبتنی بر فناوری زیرساخت یکی از موضوعات مهم و زیر بنایی برای برنامه‌ریزی و بهره وری از این نوع زیرساخت‌ها در آینده است.

وی افزود: مراحل پایانی زیرساخت فیبرنوری در ایلام که شامل، اجرای زیرساخت شبکه، نصب تجهیزات پایش، و ساختمان مانیتورینگ می‌باشد در دست اقدام است و این تکنولوژی به شهرداری این امکان را می‌دهد که از طریق مانیتورینگ نسبت به پیگیری، رصد امور ترافیکی، خدماتی و تبلیغات میدانی در کوتاه‌ترین زمان اقدام کند.

هژبری اظهار کرد: توجه مدیریت شهری به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و برخورداری از منابع انسانی توانمند عامل اصلی برای رسیدن به شهر هوشمند است.

معاون استاندار گفت: اضافه کرد: با نصب دوربین‌های پلاک خوان کلیه مقررات راهنمایی و رانندگی در سطح شهر‌ها مورد نظارت قرار می‌گیرد که این امر نقش مؤثری در کاهش تخلفات رانندگی و افزایش ایمنی درون شهری دارد.

وی با بیان اینکه در شهر ایلام ۴۰ کیلومتر ترنج جهت اجرای شبکه فیبرنوری برنامه ریزی و تاکنون ۳۱ کیلومتر آن اجرایی شده است، گفت: مابقی این طرح تا پایان هفته آینده اجرا خواهد شد و زیرساخت فیبرنوری در کل استان و در ۲۷ شهر که هم اکنون در حال اجراست تا پایان نیمه اول آبان ماه سال جاری به اتمام می‌رسد.