آسیب‌های محتوای نامناسب در فضای مجازی برای کودکان

پایگاه خبری ایلامیان///رضا خسروی////کودکان با ورود به سرزمین ناشناخته فضای مجازی گرفتار دام‌های خطرناکی می‌شوند. براین اساس والدین باید دست در دست فرزندان خود نهاده و از این سرزمین ناشناخته ، با یکدیگر و با امنیت خاطر عبور کنند. براین اساس به دلیل نقش اساسی والدین در حفظ امنیت کودکان در برابر آسیب‌ها و تهدیدات […]

پایگاه خبری ایلامیان///رضا خسروی////کودکان با ورود به سرزمین ناشناخته فضای مجازی گرفتار دام‌های خطرناکی می‌شوند. براین اساس والدین باید دست در دست فرزندان خود نهاده و از این سرزمین ناشناخته ، با یکدیگر و با امنیت خاطر عبور کنند.

براین اساس به دلیل نقش اساسی والدین در حفظ امنیت کودکان در برابر آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی، باید سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و با آگاهی‌بخشی به کودکان و همراهی آنها در این محیط، از آسیب‌های این حوزه پیشگیری کنند.

در حال حاضر دسترسی به صحنه‌های غیراخلاقی یا صحنه‌های خشن، بسیار آسان شده و این موضوع باعث انحراف در رفتار کودک می‌شود. دستگاه‌های هوشمند خود را در صورتی که اینترنت آن را خاموش کرده‌اید به کودکان بدهید و اگر الزامی به انجام بازی‌های موبایلی وجود دارد، بازی‌هایی را نصب کنید که به صورت آفلاین اجرا می‌شوند.

برای پیشگیری از آسیب های احتمالی،علاوه بر هدفمند کردن استفاده از اینترنت برای کودکان و نظارت اعضای خانواده در هنگام استفاده آنان از اینترنت، تعاملات خانوادگی و اجتماعی کودک را افزایش داده و با جایگزین کردن فعالیت فیزیکی و سرگرمی خارج از فضای مجازی او را سرگرم کنید.