یکشنبه , ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین خبرها

۴۰ فقره قتل غیر عمد در ایلام به صلح و سازش انجامید

به گزارش ایلامیان،  محمد رزم روز دوشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ با حضور روحانیون اعزامی به استان اظهار داشت: جایگاه و اثر معنوی صلح و سازش در دین مبین اسلام بسیار ارزشمند است به گونه ایکه همه باید در راستای تحقق این هدف والا مشارکت کنند، با توجه به قوانین جدید و رویکرد نظام و اهمیت مقوله صلح و سازش در جامعه حضور قضات استان در این زمینه امری مهم وضروری است.

وی تاکید کرد: حل و فصل منازعات میان مردم به وسیله مراجع حاکمیت و نهادهای مرتبط همواره موجب ایجاد صلح و سازش شده و این امر مهم به گذشته برگشته و دارای سابقه ای طولانی است.

رییس کل دادگستری ایلام با بیان اینکه بیش از ۳۳ درصد پرونده های شورای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است، یادآور شد: همچنین با تلاش شورای های حل و اختلاف از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۰ فقره قتل غیرعمدی منجر به رضایت شده که این امر بیانگر آثار مفید فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.

وی با بیان اینکه ورود ریش سفیدان و معتمدان به پرونده های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات مانع دعوا و اختلاف در سطح جامعه نیز می شوند، گفت: شوراهای حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می ‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

رزم ادامه داد: دادگستری کل استان در کنار ترویج فرهنگ صلح و سازش مجری تامین امنیت در جامعه است و این اقدام از بزرگترین دستاوردهای دستگاه قضایی در سطح استان و کشور بوده است.

همچنین ببینید

فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ ۳۲ پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می‌شود ۳۲ پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *