جمعه , ۹ آبان , ۱۳۹۹
آخرین خبرها

اینجا ایلام، عصر یک روز زمستانی!

اینجا ایلام، عصر یک روز زمستانی!

متاسفانه فرهنگ رانندگی و فرهنگ‌سازی در این زمینه مقوله‌ای است که به فراموشی سپرده شده! با قبول ضعیف بودن زیرساخت‌ در حوزه راه، کمبود تجهیزات کنترل و پایش ترافیک و کمرنگ بودن نظارت اما بازهم نمیتوان از اهمیت فرهنگ در این زمینه چشم‌پوشی کرد!

ویدیوهای متعددی در فضای مجازی موجود است که در کشورهای‌مختلف رانندگان در هنگام اختلال در سیستم‌های کنترل ترافیک و نبود ماموران، به صورت خودجوش ترافیک را ساماندهی میکنند!

تصویر فوق‌ نمونه‌ای از چندین راهبندانی است که هر روزه به دلیل جاه‌طلبی و خودخواهی‌برخی شهروندانمان شاهد هستیم! تلاش برای گذر از ترافیک به هر شیوه‌ای که شده؛ حتی به قیمت تجاوز به حقوق دیگران!

باید بدانیم در رانندگی بیش از هر چیز دیگری به صبوری و گذشت نیاز داریم؛ هیچ توجیهی (نظیر مسئولین دزدی میکنند ما تخلف) نمیتواند ما را از رعایت مقررات رانندگی منع کند! مقرراتی که حق‌ عموم جامعه‌ است، چه سواره چه پیاده. و عموم نیز موظف به پیروی از آن هستند! سواره پشت رول پیاده روی معابر.

پس‌ بیایید برای ساختن جامعه ای بهتر از خودمان شروع کنیم.

من مقررات رانندگی را رعایت میکنم و دیگری را نیز به انجام آن دعوت میکنم.

 

نظرات خود را می توانید هم در سایت و هم در پیج اینستاگرام ایلامیان به اشتراک بگذارید.

 

https://www.instagram.com/p/B7p7FTGAe4b/?igshid=38ac6emmk2yn

همچنین ببینید

فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ ۳۲ پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می‌شود ۳۲ پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس …

یک نظر

  1. مشکل اساسی در ضعف که چه عرض کنم فقر کامل فرهنگی و در کنار آن ضعف شدید راهنمایی و رانندگی استان ب طوری که از ساعت ۵ عصر به بعد ما اصلا نیرویی در سطح شهر نمیبینیم و در ساعت دیگر هم یک تعداد نیروی کم در چند جای مشخص و بدون کوچکترین تاثیری حضور دارند و ان هم در نقش یک تماشاگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *