پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
آخرین خبرها

ایلامی ها قصه گوی زندگی خود در ۹۰ ثانیه باشند

حبیب الله بخشوده اظهار داشت: برای شرکت در این جشنواره افراد باید از قصه گویی خود یک فیلم کوتاه در مدت زمان ۹۰ ثانیه به صورت افقی و با حجم ۲۰۰ تا ۴۰۰ مگابایت و در قالب MP4 تهیه و برای دبیرخانه جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir ارسال کنند.
وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای همه اقشار و سنین آزاد و بلامانع است، افزود: عموم مردم اعم از نوجوانان، افراد بزرگسال و کهن سال می توانند قصه زندگی خود را بر حول دو محور شادی و غم بیان کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام یادآور شد: این رویداد فرهنگی و هنری تفاوت‌ هایی نسبت به دوره‌های پیشین دارد که از جمله اینکه شرکت‌کنندگان در جشنواره امسال در سه بخش تخصصی (قصه‌گویی)، عمومی (فیلم ۹۰ ثانیه‌ای) و علمی (مقاله ‌نویسی) قصه بگویند.
بخشوده توضیح داد: بخش تخصصی قصه‌گویی، از دو بخش اصلی ملی شامل دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها با محور موضوعی ‘ قصه زندگی من، زندگی بهتر، غم و شادی’ تشکیل شده است.
به گفته بخشوده قصه‌گویان در حوزه تکنیکی به دو شیوه قصه‌گویی سنتی وکلاسیک شامل قصه‌گویی به شیوه‌ روایت‌گری بدون ابزار و قصه‌گویی خلاق با استفاده از ابزار، امکانات دیداری و شنیداری و قصه‌های خود را روایت کنند.
وی تاکید کرد: انتخاب قصه مناسب هم ‌راستا با محورهای جشنواره، توانایی به کارگیری فنون قصه‌گویی مانند استفاده از زبان بدن، به‌کارگیری لحن و کلام، پرداخت قصه و…، توانایی اجرای زنده در حضور مخاطب در صورت برگزیده شدن اثر و تعامل با آن‌ها و خلاقیت و نوآوری درمتن، اجرا و پوشش باید توسط شرکت کنندگان رعایت شود.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان قصه‌های خود را به صورت روایت مستندگونه از غم‌ها، شادی‌ها و لحظات پندآموز زندگی خود قصه گویی کنند و می توانند برای بیان قصه خود هم از زبان معیار فارسی و هم گویش های محلی و بومی خاص مناطق خود تکلم کنند.
به گزارش ایرنا، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir گاه شمار هر بخش را به طور جداگانه دریافت کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۹۷۱۳۶۳ -۰۲۱ تماس بگیرند.
زمان برگزاری جشنواره استانی قصه گویی ایلام ۲۲ و ۲۳ مهر انتخاب شده است.

همچنین ببینید

گزینه های بومی که با تلاش بومی ها سوخت شدند / استاندار ایلام غیربومی خواهد بود 

✍🏻 رضا خسروی _ پایگاه خبری ایلامیان در روزهایی که گروه های سیاسی، نمایندگان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *