شنبه , ۳ آبان , ۱۳۹۹
آخرین خبرها

ایلامی ها قصه گوی زندگی خود در ۹۰ ثانیه باشند

حبیب الله بخشوده اظهار داشت: برای شرکت در این جشنواره افراد باید از قصه گویی خود یک فیلم کوتاه در مدت زمان ۹۰ ثانیه به صورت افقی و با حجم ۲۰۰ تا ۴۰۰ مگابایت و در قالب MP4 تهیه و برای دبیرخانه جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir ارسال کنند.
وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای همه اقشار و سنین آزاد و بلامانع است، افزود: عموم مردم اعم از نوجوانان، افراد بزرگسال و کهن سال می توانند قصه زندگی خود را بر حول دو محور شادی و غم بیان کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام یادآور شد: این رویداد فرهنگی و هنری تفاوت‌ هایی نسبت به دوره‌های پیشین دارد که از جمله اینکه شرکت‌کنندگان در جشنواره امسال در سه بخش تخصصی (قصه‌گویی)، عمومی (فیلم ۹۰ ثانیه‌ای) و علمی (مقاله ‌نویسی) قصه بگویند.
بخشوده توضیح داد: بخش تخصصی قصه‌گویی، از دو بخش اصلی ملی شامل دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها با محور موضوعی ‘ قصه زندگی من، زندگی بهتر، غم و شادی’ تشکیل شده است.
به گفته بخشوده قصه‌گویان در حوزه تکنیکی به دو شیوه قصه‌گویی سنتی وکلاسیک شامل قصه‌گویی به شیوه‌ روایت‌گری بدون ابزار و قصه‌گویی خلاق با استفاده از ابزار، امکانات دیداری و شنیداری و قصه‌های خود را روایت کنند.
وی تاکید کرد: انتخاب قصه مناسب هم ‌راستا با محورهای جشنواره، توانایی به کارگیری فنون قصه‌گویی مانند استفاده از زبان بدن، به‌کارگیری لحن و کلام، پرداخت قصه و…، توانایی اجرای زنده در حضور مخاطب در صورت برگزیده شدن اثر و تعامل با آن‌ها و خلاقیت و نوآوری درمتن، اجرا و پوشش باید توسط شرکت کنندگان رعایت شود.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان قصه‌های خود را به صورت روایت مستندگونه از غم‌ها، شادی‌ها و لحظات پندآموز زندگی خود قصه گویی کنند و می توانند برای بیان قصه خود هم از زبان معیار فارسی و هم گویش های محلی و بومی خاص مناطق خود تکلم کنند.
به گزارش ایرنا، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir گاه شمار هر بخش را به طور جداگانه دریافت کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۹۷۱۳۶۳ -۰۲۱ تماس بگیرند.
زمان برگزاری جشنواره استانی قصه گویی ایلام ۲۲ و ۲۳ مهر انتخاب شده است.

همچنین ببینید

فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ ۳۲ پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می‌شود ۳۲ پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *