دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
آخرین خبرها

انتشار تصاویر خصوصی توسط ناپدری

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان خبر داد.

سرهنگ “علی جمالی” در این خصوص اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی و درج مطالب توهین آمیز در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی نامعلوم موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس با هماهنگی مقام قضایی و با استفاده از اقدامات فنی و تخصصی و استفاده از روش های خاص پلیسی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

وی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد متهم ، ناپدری شاکی بوده و در برابر مدارک و مستندات موجود به جرم ارتکابی اقرار و انگیزه خود را ، هتک حیثیت به علت اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: با توجه به اینکه متهم به واسطه ارتباط خانوادگی با شاکی به اطلاعات و تصاویر خصوصی وی دسترسی داشته و از آن‌ها سوء استفاده کرده، از عموم مردم درخواست می کنیم در حفظ اطلاعات به خصوص تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود جدیت داشته باشند و آن‌ها را در دسترس افراد غیر قرار ندهند.

سرهنگ جمالی در پایان گفت: از همه هموطنان خواست در صورت مواجهه با موارد مشابه و یا سایر جرایم رایانه‌ای مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

همچنین ببینید

طرح آبرسانی به ملکشاهی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرعامل آبفای ایلام: طرح آبرسانی به ملکشاهی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد   به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *