جمعه , ۳ بهمن , ۱۳۹۹
آخرین خبرها

افزایش بودجه ایلام نسبت به متوسط کشوری در سال ۹۹/ تاکید بر صرفه جویی در دستگاه های اجرایی/ لزوم اجرای بودجه ریزی عملیاتی مبتنی بر عملکرد در استان

🔸به گزارش ایلامیان و به نقل از  روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، نشست تخصصی ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی با حضور قیصوری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ایلام، قدرت فیض اللهی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام برگزار گردید.

 

🔸️قدرت فیض اللهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام در این نشست با اشاره به شرایط خاص سال جاری و کمبود اعتبارات گفت : بخشی از منابع به دلایلی امکان وصول آنها وجود ندارد،لذا ضرورت مدیریت هزینه ها در این برهه، بیش از پیش احساس می گردد و به همین دلیل از همکاران ذیحساب درخواست می‌‌شود پرداخت های اجتناب ناپذیر دستگاه‌های اجرایی را چون همیشه در اولویت قرار داده و تمام سعی شان بر پرداخت حقوق و مزایای کارکنان باشد و مبالغ دیگر نیز باتوجه به برآورد ذیحسابان پرداخت گردد.

🔸️فیض اللهی با اشاره به تلاش مجموعه مسئولین استان جهت وصول درآمدهای دولت افزود :وصول درآمدها در سال ۹۸ به لطف خدا در مجموع خوب بوده و تمام دستگاه هایی که تکلیف درآمدی دارند، وضعیت وصول درآمدی خوبی دارند.

🔸️وی ادامه داد : امسال از جمله سالهایی است که نیروی انتظامی، از لحاظ درآمدی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است و همچنین درآمدهای مالیاتی نیز از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده اند.

🔸️وی افزود :با توجه به شرایط و وضعیت اعتباری سال جاری از ذیحسابان انتظار می رود، ضمن اعمال مدیریت هزینه و صرفه جویی در هزینه ها پرداخت‌های اجتناب ناپذیر را در اولویت قرار دهند و بطور جدی پیگیر وصول درآمدهای استانی باشند.

🔸قیصوری رئیس سازمان برنامه بودجه استان ایلام گفت :باتوجه به مقطع کنونی و فشار بسیار زیادی که روی دستگاه‌های اجرایی و بصورت ویژه ذیحسابان متحمل می‌شوند و همین طور ذیق منابع بودجه‌ای که وجود دارد، اهمیت نظارت و کار ذیحسابان در مقطع کنونی بیشتر شده و با توجه به این مسائل،انتطار می رود بحث صرفه جویی جدی تر گرفته شود و به نحوی از منابع استفاده گردد تا بتوانیم ضروریات اجتناب ناپذیر را انجام دهیم، تا مشکل خاصی با توجه به حساسیت سال جاری نداشته باشیم و مشکلات پیش رو را مدیریت نماییم.

🔸️قیصوری در ادامه گفت: وظیفه ذیحسابان بسیار سنگین و حتی از مدیر دستگاه‌ها نیز سنگین‌تر خواهد بود و بایستی از یک سری هزینه‌های غیر ضروری که در برخی دستگاه‌ها انجام می گیرد جلوگیری به عمل آید.

🔸️ قیصوری گفت :انتظار ما از ذیحسابان دستگاههای اجرایی این است که کمک بیشتری به استان جهت وصول درآمدها داشته باشد باشند، چون درآمد مصوب استان، نسبت به استان‌های دیگر، به نسبت جمعیت و ناخالصی داخلی و غیره بسیار کم است.

🔸️ قیصوری از تلاش‌های سازمان برنامه و بودجه در مرکز برای ملی شدن منابع هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت : بودجه محیط زیست استان در سال آینده ملی خواهد شد و اکثر مشکلات آن نیز مرتفع خواهد شد و درخواست سازمان برنامه و بودجه از مرکز این بوده و هست که همه دستگاه‌ها ملی شده تا مشکلات موجود در دستگاه های اجرایی استانی مرتفع گردد.

🔸وی همچنین به بحث بودجه ریزی عملیاتی که در استان متولیان آن سازمان برنامه و بودجه و اداره کل امور اقتصادی و دارایی هستند اشاره کرد و گفت: یقینا اجرای بودجه ریزی عملیاتی در استان با مشکل مواجه خواهد شد و این بودجه ریزی علاوه بر مشکلات، مزایای بسیاری را نیز به همراه خواهد داشت، اما اگر اراده‌ای باشد انشاالله اجرایی خواهد شد.

🔸️قیصوری در ادامه به لطف خداوند درحق استان ایلام و اختصاص ردیف اربعین در چند سال گذشته اشاره کرد که بخشی از اعتبارات تملک ایلام و زیرساخت‌های ایلام را به آن اختصاص داده شده اشاره کرد و افزود : برای سال آینده،۸۲میلیارد این ردیف پایدار شده که ردیف خوبی است و انشاالله بتوانیم کمکهای بیشتری نیزجذب نماییم.

🔸وی همچنین با اشاره به بودجه سال ۹۸ گفت : باپیگیری‌های انجام شده،رشد بودجه هزینه ای ایلام ۲۱/۵ درصد برای سال آینده بوده که نسبت به رشد متوسط کشور تا چند درصد نیز بالاتر است.در اعتبارات تملک هم رشد اعتبارات به خصوص در ملی و ملی _ استانی شده هاو پروژه های کلان،رقم های خوبی دیده شده و ۳۰درصد افزایش داشته ایم، که با توجه به بودجه عمومی، منابع محدود و کمتر از۸درصد رشد داشته و پروژه‌های بزرگی از جمله آزادراه پل زال به چیلات که پروژه خوبی برای بین المللی شدن ایلام است و پروژه‌های عمده از جمله در بخش حمل و نقل و حوزه آب و خاک داده شده که امیدواریم نمایندگان مجلس با رایزنی این بودجه را تثبیت و یا در جهت افزایش این بودجه گام‌های موثر را بردارند.

همچنین ببینید

ایجاد بازارچه‌های مرزی برای تصاحب بازار عراق ضروری است/تاکید بر وصول مالیات وگردش مالی شرکت های بزرگ در داخل استان

  به گزارش ایلامیان و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *